Prva liga FBiH

TOŠK razbio Mladost, podvig Simm Baua u Hadžićima: Sat vremena s devet igrača i velika pobjeda

Eldar Ganibegović, foto: Dino Kurbegović

Gostujuće pobjede u okviru 21. kola Prve lige FBiH slavili su TOŠK i Simm Bau. TOŠK je slavio u Kaknju kod Mladosti s 4:1, dok je Simm Bau u Hadžićima slavio protiv Radnika 3:1.

Faruk Duraković je postigao lijep gol iz slobodnog udarca za 0:1 u Kaknju u 22. minuti. Njegov imenjak, Faruk Piljug, vraća stvari na početak u 41. minuti.

Samo tri minute kasnije tešanjski tim stiže do nove prednosti kada je pogodio Đelibašić, da bi Sejmenović i Nuhanović u 81. i 86. minuti stavili tačku na i.

Pravi podvig napravio je Simm Bau u Hadžićima jer je s devet igrača na terenu postigao tri pogotka.

U 12. minuti je pocrveni Pandžić, samo 17 minuta kasnije i Pilav, no Simm Bau je uspio napraviti veliki preokret.

Poveo je Radnik u 15. minuti golom Šabanovića. Izjednačio je Vazda u 39. minuti meča.

Nurulah Harbaš je bio junak gostiju iz Kosove. Pogađao je u 75. i 80. minuti za veliku pobjedu svog tima.