Božić junak Stupčanice protiv BFK Simm Bau: Pritisak je sada na leđima fudbalera Slobode

Trijumfi Tomislava i Jedinstva

Haris Zilić

Nastavljena su uzbuđenja u Prvoj ligi FBiH utakmicama 20. kola, a u ovom izvještaju donosimo tri duela, od kojih je najzanimljiviji bio u Maglaju.

BFK Simm Bau je dočekao drugoplasiranu ekipu na tabeli tim Stupčanice iz Olova i vidjeli smo veoma borbenu, ali i nervoznu utakmicu koja je završena trijumfom  gostiju rezultatom 2:1.

Prvo poluvrijeme obilježila je situacija iz 13. minute kada je poništen pogodak domaćeg tima, jer je ejdan od igrača Sim Baua ometao golmana Milićevića. Veliki su protesti bil iod strane domaćih fudbalera zbog ove sudijske odluke.

Bile su još dvije dobre prilike pred oba gola u prvom poluvremenu. Na jednoj strani je pokušao Vazda, na drugoj Bajrić, na odmor se otišlo sa 0:0.

U nastavku slična igra na terenu, a onda za samo sedam minuta prava uzbuđenja i dva gola. Prvo je Božić u 61. minuti doveo goste u vodstvo od 0:1, a u 68. minuti Resić poravnava na 1:1.

Ipak gosti dolaze do trijumfa u 89. minuti, a strijelac je ponovo bio Božić koji je tako postao junak tima iz Olova danas.

Tomislav je na svom terenu savladao Goražde 1:0 autogolom Hukare, a Jedinstvo je golom Šabića u finišu savladalo gradinu također rezultatom 1:0.

NK Jedinstvo - OFK Gradina 1:0 (Šabić 89')

NK JEDINSTVO: Bilić, Alibegović, Imamagić, Kurić, Jusić, Jašarević, Zarić, Smailović, Hadrović, Kojić, Mitrović.

OFK GRADINA: Buljubašić, Brkić, Kovčić, Dugalić, Čamdžić, Fazlić, Salkanović, Hasić, Delić, Imamović, Aličić.

BFK Simm Bau - NK Stupčanica 1:2 (Resić 68'/Božić 61', 89')

BFK SIMM BAU: Hodžić, Halilović, Blagojević, Pandžić, Selman, Vazda, Stjepanović, Martinović, Pilav, Vladić.

NK STUPČANICA: Milićević, Odinaka, Hadžiabdić, Hodžić, Subašić, Mujarić, Aletić, karahmetović, Bajrić, Alić, Islamagić.

HNK Tomislav - FK Goražde 1:0 (Hukara (ag) 63')

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

HNK TOMISLAV: Sabljo, Križanac, Ćerdić, Šiško D., Mamić, Bautista, Đugum, Musić, Soldić, Radoš, Šiško B.

FK GORAŽDE: Brajlović, Behram, Dučić, Haznadar, Konjalić, Topalović, Jamaković, Alić, Hukara, Karalić, Rašević.

Zaprati NK Jedinstvo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: