Katastrofa Chelseaja na Emiratesu (Foto: AFP)

Katastrofa Plavaca

Chelsea osramoćen na Emiratesu, a još je dobro i prošao: Arsenal ih je pregazio!

Arsenal je u velikom londonskom derbiju u 29. kolu Premier lige deklasirao Chelsea s velikih 5:0.

Dueli Arsenala i Chelseaja uvijek donose ogromnu pažnju. Veliki rivali večeras su se sudarili na Emiratesu u 29. kolu Premier lige i Plavci sa Stamford Bridgea su žestoko stradao.

Poveo je domaći tim u 4. minuti. Trossard zabija nakon asistencije Ricea za 1:0 i ovo je bio rezultat kojim se otišlo na odmor, usprkos tome što je bilo prilika za promjenu rezultata.

U nastavku meča prava katastrofa Plavaca. Arsenal ih je uništio u svim fudbalskim aspektima.

Prednost domaćeg tima u 52. minuti na 2:0 povećava Ben White, da bi pet minuta kasnije treći gol za domaće zabio Kai Havertz za uvjerljivih 3:0.

Nije se tu tim Mikela Artete zaustavio već je odlučio dodatno poniziti mrskog rivala. U tome je itekako uspio.

U 65. minuti Topnici postižu i četvrti gol. Drugi put večeras strijelac je Kai Havertz (4:0).

Pet minuta kasnije pao je i peti gol. Ben White postiže također svoj drugi gol večeras za potpuni potop Plavaca i vodstvo Arsenala od 5:0.

Razlika je mogla biti i veća. Ipak, na kraju je stalo na 5:0 i večeras je Chelsea doživio potop.

Ovom pobjedom Arsenal je ponovo na vrhu Premiershipa sa 77 bodova, tri manje i utakmicu manje ima Liverpool, a Manhcester City ima četiri boda i dvije utakmice manje.

Chelsea je na skromnom devetom mjestu sa 47 osvojenih bodova i Plavci jedva čekaju da se još jedna horor sezona završi.