Veoma važna pobjeda za Građane
Manchester City ostvario pobjedu i nastavio mrtvu trku sa Arsenalom
Manchester City bio je siguran na gostovanju kod Nottingham Foresta u okviru 35. kola Premiershipa. Konačan rezultat bio je 2:0 za goste.
Bili su igrači Pepa Guardiole favoriti na ovoj utakmici, ali jasno da su svoju računicu imali i domaći. Na kraju je pobjedu ostvarila domaća ekipa.
Praktićno do 32. minute nije viđena ozbiljnija prilika, a zatim gosti stižu do prednosti od 1:0. Gvardiol je postigao gol za vodstvo Manchester Cityja.
Šest minuta kasnije Chris Wood je primio dodavanje u kaznenom prostoru i šutirao, ali rezultat se nije promjenio.
Veliki promašaj domaćih u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Murillo je natrčao na odbijanac, ali je pogodio prečku.
Na samom otvaranju drugog poluvremena nova dobra prilika za Chrisa Wooda, ali ostaje 1:0 za Manchester City.
Nakon toga ponovo period igre bez prilika, a kao i u prvom poluvremenu prvu pravu priliku gosti pretvaraju u pogodak. Strijelac je bio Erling Haaland.
Do kraja utakmice rezultat se nije promijenio i Mancheste City je ostvario važnu pobjedu u borbi za titulu u Premiershipu.
Veznjak Cityja tvrdi
Za Fodena nema dileme ko je najbolji: "Vidi ono što drugi ne vide"
Manchester City ima samo jedan bod manje od Arsenala koji je lider na tabeli, ali Arsenal je odigrao jednu utakmicu više.
U narednom kolu Arsenal će na svom terenu dočekati Bournemouth, dok Manchester City na Etihadu igra sa Wolverhamptonom.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Iskusni veznjak ponovo na meti kritika
Xhakina izjava nakon meča s Kosovom kao nož u srce dočekana u Srbiji: "Cijeli svijet zna..."
Srbija sutra igra protiv Latvije
Piksi stao pred novinare u Rigi, jasniji nije mogao biti: "Daj Bože da ga više ne gledam do kraja"
Evo šta je poručio grčki reprezentativac
Antetokounmpo pohvalio Bosnu i Hercegovinu i otkrio razlog poraza od Zmajeva
Dosta toga je jasnije
Srbe će tek sada da zaboli poraz od Turske, hvataju se za glavu: "Ovo je pakao"
Student je izgleda meta dva kluba, a jedan bi mogao biti posebna priča