Bordo tim u rezultatskoj krizi
"Zakuhalo" se u borbi za Evropu: Fenomenalnim pogotkom Mate Stanića Široki savladao Sarajevo
Široki Brijeg je s minimalnih 1:0 savladao Sarajevo u jednom od derbija 25. kola.
U jednom od derbija 25. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine u Širokom Brijegu su snage odmjerili istoimena domaća ekipa i Sarajevo.
Na kraju je Široki Brijeg slavio s minimalnih 1:0 i tako je došao do velika tri boda i ostao je u borbi za izlazak na evropsku scenu.
Izabranici Marija Cvitanovića su krenuli ofanzivno od prvog sudijskog zvižduka, a u 2. minuti su imali veliku priliku.
Dobro su “probili” odbranu domaće ekipe po desnoj strani, uslijedio je centaršut a na nekih desetak metara od gola je sam bio Ljajić. Šutirao je ali Josipović je sjajno odbranio.
Tri minute kasnije Sarajevu je zaprijetio Bagarić koji je šutirao, ali nije bio precizan.
Igrala se 25. minuta kada je bilo opasno pred golom domaće ekipe. Elezi je na kraju pokušao prebaciti loptu za Ljajića na drugoj stativi, no na vrijeme je izašao Josipović.
U 30. minuti je Meite šutirao ali lopta je otišla preko gola domaće ekipe, a minutu nakon toga Sobol je u dobroj prilici ali stativa je saveznik gostujuće ekipe.
U 34. minuti je zaprijetio Elezi, šutirao je malo iskosa s desne strane ali Josipović je ponovo na mjestu.
Menalo je u 38. minuti uposlio Carlosa. Brazilac je dobro šutirao s lijeve strane iskosa, ali opet sjajno brani golman domaće ekipe.
Tri minute prije kraja prvog dijela Menalo je izašao sam na Josipovića, pokušao ga je lobovati, no lopta je završila preko gola.
U sudijskoj nadoknadi je Mujkić centrirao s lijeve strane. Carlos iz teške situacije šutirao ali nije bilo promjene rezultata.
Na otvaranju drugog dijela Sarajevo je u dva navrata prijetilo preko Menala čiji udarci su izblokirani.
A, u 55. minuti najljepši trenutak na utakmici. Mato Stanić je iz slobodnjaka sa nešto više od 20 metara skinuo paučinu s gola Sarajeva.
Očekivalo se tada da će gosti “navaliti” svim silama na gol domaće ekipe, ali od toga nije bilo ništa.
Kao da je pogodak Širokog Brijega olovom napunio noge fudbalera Sarajeva, koji nisu uspijevali da naprave pritisak i ozbiljniju priliku.
Imali su posjed, no jalovo je to bilo pa su domaći bez većih problema sačuvali prednost.
Široki Brijeg se s nova tri boda probio na 4. mjesto na tabeli. Sada Širokobriježani imaju 36, a Sarajevo je trećeplasirano sa 39 bodova.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Bit će najveći stadion na svijetu
Postavljen kamen temeljac za najveći stadion: Imat će 135 hiljada mjesta i izgledat će spektakularno
Navijači poludili
Katić porukom 'zapalio' Gelsenkirchen: Još jedan Zmaj u Schalkeu?
Oporavlja se od povrede koljena
Dok su igrači Schalkea slavili veliku pobjedu bh. navijači su zapazili jednu stvar oko Nikole Katića
Infantino saopštio odluku