Sigurna pobjeda tima iz D. Vakufa

KK Promo pobjedom otvorio drugi dio sezone

Samir Mlaćo

Košarkaši Proma iz Donjeg Vakufa pobjedom su otvorili drugi dio sezone u A-1 ligi naše zemlje.

Tim iz Donjeg Vakufa večeras je u svojoj dvorani savladao Gradinu iz Tešnja rezulatom 81:65 (27:15, 17:8, 26:21, 11:21).

Da pobjeda ostaje u Donjem Vakufu, domaći su pokazali već nakon prve četvrtine kada je bilo 27:15. U drugoj čevrtini samo 25 postignutih poena (17:8), te zasluženo vodstvo domaćih na odlasku na odmor.

Treća četvrtina pripala je također košarkašima Proma sa 26:21, a u četvrtoj gosti su slavili sa deset poena razlike 21:11, te tako ublažili večerašnji poraz.

Kod Proma se istakao Arijan Radan sa 17 poena, a tri manje dodao je Ranko Križanović. Selmir Mulasmaić je upisao 12, a Dženan Japalak 11.

U Gradine bolji od ostalih bio je Nikola Nedinić sa 20 poena, a jedan manje ubilježio je Ibrahimkadić.