Sve zbog jedne odluke...
Sucu sa derbija prijete smrću, on poručuje: Ima mene ko da osveti!
Pomoćni sudac 158. vječitog derbija Partizana i Crvene zvezde Nenad Đokić prolazi kroz vrlo turbulentan period.
Za sve je zaslužna njegova odluka da sugeriše glavnom sucu da je lopta, koju je napadač Zvezde Boakye uputio ka golu Partizana, prešla gol liniju. Glavni sudac je prvobitno dosudio korner, a na asistenciju Đokića promijenio odluku i pokazao na centar.
O kontroverznom golu Zvezde priča se i danas, a na adresu suca Đokića stižu poruke i prijetnje kojih se, kako kaže, uopšte ne plaši.
"Vadit ćemo te iz Dunava ovdje kod Krčedina” i "Čuvaj se Đokiću”, samo su neke od SMS poruka koje je pomoćni sudija dobio.
"Ni sam ne mogu da izbrojim koliko sam dobio uvredljivih i prijetećih poruka. Nisam se obraćao policiji jer se ne plašim nikoga. Ako naude meni i mojoj porodici, neka država uradi svoj posao, a mene će imati ko da osveti", izjavio je Đokić za Sportski žurnal.
Nenad Đokić je cijenjen sudija u okviru evropskih i svjetskih standarda jer se nalazi u timu Milorada Mažića kada suci iz Srbije dijele pravdu na međunarodnim utakmicama.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Detalj koji je čini se odlučio sve
Srbi su izgubili protiv Finske zbog onoga što se desilo na poluvremenu meča u Rigi
Nakon debakla na Eurobasketu i poraza od Finske
Srbija je u totalnom šoku, ali ove riječi će tek da odzvanjaju: Pešićeva žrtva nije mogla da šuti
Njegova povreda bila je ključna za današnji poraz
John Roberson rastužio cijelu Bosnu i Hercegovinu izjavom nakon poraza od Poljske
Srbija sutra igra protiv Latvije
Piksi stao pred novinare u Rigi, jasniji nije mogao biti: "Daj Bože da ga više ne gledam do kraja"
Stigli smo do osmine finala