Redsi su slavili protiv Genka sa 2:1

Redsi su zauzeli lidersku poziciju na tabeli

Liverpool u izmijenjenom sastavu slavio protiv Genka, Napoli osvojio samo bod protiv Salzburga

S. Pašalić

Liverpool je ugostio na Anfieldu Genk u meču 4. kola Lige prvaka i slavio sa 2:1.

Redse u Premier ligi za vikend očekuje veliki derbi protiv Manchester Cityja pa je Jurgen Klopp odlučio napraviti nekoliko promjena i na klupi su ostali Mane, Firmino i Robertson.

Ipak, i pored toga Liverpool je bio veliki favorit i od samog početka je krenuo u napad, a u 14. minuti je poveo sa 1:0 kada je Wijnaldum postigao gol.

Domaći su i nakon toga napadali, a odlične prilike su imali Keita i Salah, ali se rezultat nije promijenio.

Kazna je stigla u 41. minuti kada je Genk izveo korner, a Samata je pogodio za 1:1 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Liverpoolu u nastavku nije trebalo dugo da ponovo stigne do vodstva pa je tako Oxlade-Chamberlaine u 53. minuti sa vrha šesnaesterca iz okreta pogodio za 2:1.

Redsi su nakon toga čuvali rezultat i stvorili nekoliko šansi da stignu i do trećeg gola, ali je i Genk prijetio golu domaćih. Međutim, rezultat se nije promijenio pa je ostalo 2:1 za Liverpool.

Napoli je u drugom meču ove grupe dočekao Salzburg na svom terenu i odigrao je 1:1.

Gosti su već u 11. minuti šokirali Napolitance kada je dosuđen penal, a Haaland je bio siguran za 1:0.

Ipak, domaći tim je samo dvije minute kasnije mogao do 1:1, ali je Callejon pogodio stativu.

Nakon toga je Napoli dominirao i stvorio je nekoliko izglednih prilika, ali se rezultat nije mijenjao.

To se međutim promijenilo u 44. minuti kada je Lozano bio precizan za 1:0.

Potražite više informacija na temu Liga prvaka:

U nastavku je Napoli dominirao i stvarao šanse, ali su gosti uspješno odolijevali i na kraju osvojili bod .

Liverpool je trenutno prvi u grupi sa 9 bodova, Napoli ima 8, Salzburg 4, a Genk 1 bod.