Sancho je postao najmlađi igrač u historiji Bundeslige koji je postigao 22 gola

Englez i ove sezone igra sjajno

Jadon Sancho sa novim golom srušio rekord Bundeslige star čak 51 godinu

S. Pašalić

Borussia Dortmund je sinoć na svom terenu u derbiju odigrala 3:3 protiv Leipziga.

Milioneri su vodili nakon prvog poluvremena sa 2:0, ali su u nastavku poklonili dva gola Leipzigu koji stiže do 2:2.

Ipak, dvije minute nakon toga Jadon Sancho je pogodio za 3:2, a konačni rezultat je postavio Schick u 78. minuti i tako donio bod svom timu.

Sancho je sa novim golom u dresu Borussije Dortmund srušio rekord Bundeslige star čak 51 godinu.

Sa 19 godina i 267 dana mladi Englez je stigao do svog 22. gola u Bundesligi i tako nadmašio Horsta Koppelsa koji je 1968. do te brojke došao u dobi od 19 godina i 269 dana.

Jadon Sancho je 2017. godine stigao iz Manchester Cityja u Borussiju Dortmund i prošle sezone je pružao sjajne partije.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

To se nastavilo i ove sezone pa je tako Sancho upisao 23 nastupa za Borussiju i postigao 12 golova, te upisao 13 asistencija.