Foto - EPA

Vučica razbijena, Dijamant zabio

Inter deklasirao Romu na Olimpicu, Džeko ispao gospodin prema bivšem klubu

Inter je u derbiju 16. kola italijanske Serije A deklasirao Romu na Olimpicu rezultatom 3:0.

Povratak Edina Džeke u Rim i prvi duel protiv svog nekadašnjeg kluba izazvao je veliku pažnju, a Edin se pobrinuo da utiša zvižduke s tribina i postigao je pogodak u ovom susretu.

Nerazzurri su priču u ovom susretu završili u prvom poluvremenu, a do vodstva stižu u 15. minuti na zaista čaroban način.

Turski fudbaler Hakan Calhanoglu direktno je iz kornera pogodio mrežu Rome za prednost aktuelnog prvaka od 1:0.

Devet minuta kasnije na scenu je stupio Džeko. Bh. dijamant je postigao sjajan pogodak na asistenciju Calhanoglua za vodstvo Intera od 2:0.

Edin iz poštovanja prema svom bivšem timu nije želio proslaviti gol, ali sigurno da mu nije bilo ugodno slušati brojne zvižduke s tribina.

Tačku na ovaj meč stavio je Dumfries u 39. minuti meča. Prekrasno zabija na asistenciju Bastonija za 3:0.

Nastavak meča nije donio golove. Nije Roma uspjela da se eventualno vrati u meč, pa je na kraju ostalo 3:0 za Inter.

Edin Džeko je na terenu proveo 76 minuta, a umjesto njega u igru je ušao Vecino.