Bio je kratak i jasan

Everton je žestoko oštećen, a izjava Lamparda o tome odzvanja Engleskom

Eldar Ganibegović

Manchester City je sinoć u gostima slavio protiv Evertona 0:1 u 27. kolu Premier lige.

Jedini gol u 82. minuti postigao je Foden, ali utakmicu je obilježila i nevjerovatna sudijska greška.

Tri minute prije kraja kontroverzna odluka glavnog sudije Tierneyja. Lopta je očito pogodila Rodrija u ruku, a Tierney je koristio čak i VAR kako bi to pogledao i na šok svih nije svirao penal za Everton.

Nakon svega svoj komentar je dao i trener Evertona Frank Lampard, koji je bio kratak i jasan.

"I moja trogodišnja kći zna da je to bio penal", poručio je legendarni Englez.

City je ostao prvi na tabeli i ima 66 bodova, dok je Everton tek na 17. poziciji sa 22 boda i bori se za ostanak u ligi.