Portugalac odigrao svih 90 minuta

United slavi novi trijumf, sukob Ronaldo - Ten Hag je prošlost

Eldar Ganibegović

Manchester United danas je stigao do nove pobjede. Čini se da je sukob na relaciji Cristiano Ronaldo - Erik ten Hag prošlost s obzirom na to da je Portugalac odigrao svih 90 minuta u Premier ligi prvi put nakon 13. augusta i poraza od Brentforda u drugom kolu (2:0).

U okviru 14. kola engleskog Premiershipa Manchester United je s minimalnih 1:0 savladao West Ham.

Prvo veće uzbuđenje bilo je gol. U 38. minuti Rashford je ispratio centaršut Eriksena i pogodio za 1:0 i, kasnije će se ispostaviti, konačnih 1:0 i pobjedu svog tima.

Minuta je bila 83. kada je De Gea spasio svoj tim kada je odbranio udarac Zoume s nekih jedanaest metara.

Crveni đavoli su mogli do drugog gola tri minute prije kraja susreta, no Fred pogađa samo desnu stativu.

Inače, ovo je prva utakmica u Premier ligi u kojoj je Cristiano Ronaldo dobio svih 90 minuta još nakon drugog kola i poraza od Brentforda 4:0 13. augusta.

Poslije ove utakmice Manchester United je s 23 boda na petom mjestu, dok je West Ham 13. s 14 osvojenih bodova.

Naredno kolo Unitedu donosi gostovanje kod Fulhama, dok će West Ham ugostiti Leicester City.