Prva liga FBiH

Goražde prvo skinulo skalp Slobodi, Tomislav i Zvijezda upisali nove pobjede

Samir Mlaćo

Danas su odigrana tri meča 9. kola Prve lige FBiH.

U derbiju Goražde je ugostilo Slobodu i slavilo sigurnu pobjedu (3:0), te gostima nanijelo prvi poraz u sezoni.

Poveli su domaći preko Harambašića na ubačaj Tatara, a zatim sredinog dijela sjajni Kerim Tatar asistira Nerminu Mašiću i to je 2:0.

Sloboda u nastavku nije mogla ozbiljno zaprijetiti i upisala je prvi poraz, dok su domaći pokazali da se protiv Tuzlaka itekako može igrati.

Treba istaći da je sve proteklo u fer i korektnoj atmosferi uz sjajno suđenje Semira Sarajkića iz Sarajeva.

Tomislav je bez većih problema nadigrao Bratstvo koje je ponovo pružilo lošu partiju.

Bilo je 2:1. Strijelci za Tomislav bili su Šiško i Banović, dok je pred sami kraj Šer pogodio za konačnih 2:1. Pred sami kraj Mihalj je imao veliku šansu za 3:1, no sjajni golman Arnautović ponovo je bio na nivou.

Zvijezda i Rudar su u prvom poluvremenu odigrali meč bez golova, ali samo što je počeo drugi dio dva brza pogotka domaćih.

Pogađali su Asif Čaušević i Azer Kozić u rasponu od tri minute. Pred sami kraj Zvonimir Mikić pogađa za konačnih 3:0.

Zvijezda je upisala tri vrijedna boda, dok gosti nastavljaju sa velikom krizom i sutra bi mogli biti na posljednjem mjestu tablice Prve lige FBiH.