Nottingham ostvario pobjedu

Za kraj godine novi debakl - United bodove ne uzima ni protiv ekipa koje se bore za ostanak

Eldar Ganibegović

U okviru 20. kola Premier lige Manchester United je gostovao kod Nottingham Foresta i doživio debakl, ne rezultatski, ali s obzirom na ime i trenutno stanje protivnika, sigurno da. Bilo je 2:1 za domaći tim.

Prvi ozbiljniji pokušaj u sedmoj minuti. Wood je pokušao, ide ta lopta malo preko gola gostiju.

Bilo je to skoro sve u lošem i nezanimljivom prvom poluvremenu, dok smo sva tri gola vidjeli u drugom.

Velika šansa za Crvene đavole u 56. minuti. Dalot se našao u šansi, no pogodio je samo stativu.

Kazna dolazi samo osam minuta kasnije. Bila je to lijepa akcija domaćeg tima koju je golom završio Dominguez.

Do poravnanja Manchester United dolazi u 78. minuti. Strijelac je bio Marcus Rashford.

Četiri minute kasnije novi pogodak. Elanga dodao do Gibbsa-Whitea koji pogađa za 2:1, a taj rezultat je na snazi ostao do kraja utakmice, bez obzira na dugu sudijsku nadoknadu.

Nakon ove utakmice Manchester United je sedmi s 31 bodom i -5 gol razlikom što je nevjerovatno. Nottingham Forest je 15. s 20 bodova i ovo mu je velika pobjeda u borbi za ostanak.

U 21. kolu Manchester United će ugostiti Tottenham, dok će Nottingham Forest u goste kod Brentforda.