Osvojili titulu u Prvoj ligi FBiH - skupina jug
Rukometaši sarajevske Bosne se vratili u društvo najboljih
Rukometaši sarajevske Bosne vratili su se u rukometnu Premijer ligu Bosne i Hercegovine osvojivši titulu u Prvoj ligi FBiH-skupina jug nakon sjajne sezone i dosta uzbuđenja.
Bosna je titulu ovjerila današnjim trijumfom protiv Randičkog iz Goražda rezultatom 36:24.
Od početka utakmice je jasno bilo da će ovo biti rutinski odrađivanje posla za izabranike Zuhdije Korkarića, a na poluvremenu Bosna je vodila 21:9.
Kod Bosne je dosta rapsoloženih igrača bilo, a predvodio ih je mladi Džanan Mahir sa osam golova, četiri je dodao Benjamin Čičkušić.
Kod Radničkog Adis Hadžić je dao devet golova, Amir Džambegović je dodao šest pogodaka.
Bosna će tako od naredne sezone ponovo igrati u društvu najboljih bh. rukometa nakon jedne sezone pauze.
U sarajevskom klubu vjeruju da će se Bosna učvrstiti u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, a zatim i vrlo brzo vratiti u vrh bh. rukometa gdje i realno pripada.
Ove sezone u prvoligaškom jugu je bila prava borba.
Pored Bosne za prvo mjesto su ozbiljno konkurisale ekipe Sloge iz Gornjeg Vakufa, Veleža i visočke Bosne.
Iz Prve lige FBiH-grupa sjever plasman u Prmeijer ligu Bosne i Hercegovine osigurala je ekipa Čelik juniora, a plasman će ostvariti i prvak Prve lige RS.
Premijer ligu su napustili Hercegovina Nevesinje i Čapljina, dok je Čelik ranije istupio iz takmičenja.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Oproštajan intervju od Reala
Modrić za kraj otkrio istinu koju je u sebi godinama nosio: "Sad to mogu reći"
Nakon ispadanja u drugu ligu
Uzalud su pravili stadion: Pod drugi put u 15 godina ugašen poznati klub s Balkana
Projekat je dosta ambiciozan
Udar na Beograd! U Srbiji prave novi "Real", pao rekord, stigli milioni: "Vučić nam je obećao da..."
Pomaže Rossonerima i van terena