Bez pobjednika

Skroman derbi na Tušnju i podjela bodova Tuzla Cityja i Borca

Midhat Šljivak, foto: Emir Dindić

Tuzla City i Borac remizirali su (1:1) u derbi meču 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Prvo poluvrijeme donijelo je popriličan antifudbal. Mučno je bilo gledati meč na Tušnju. Stalni prekidi, dosta prekRšaja i nijedna smislena akcija nije viđena u prvom dijelu.

Ipak, na kraju je postignut jedan pogodak i to u samom finišu prvog poluvremena.

Goran Zakarić je ubacio sa desne strane, Morris je igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudija Mateo Musa pokazuje na bijelu tačku.

Odgovornost naravno preuzima Stojan Vranješ. Lagano je matirao Brajlovića za prednost gostiju od 1:0.

Nastavak meča donosi nešto bolji meč. Tuzla City je krenula po izjednačenje, stvorili su nekoliko opasnih situacija pred golom Borca, a u 65. minuti su došli do gola.

Sjajno po lijevoj strani prošao Mehidić, Zakarić je spavao u odbrani, a zatim defanzivac tuzlanskog tima pogađa za 1:1.

Mehanović je potom imao dobar šut iz mrtvog ugla, pogodio je stativu, imao je i Borac određene pokušaje, ali se rezultat do kraja nije mijenjao i ostalo je 1:1.

Borcu je ovo osmi remi ove sezone i aktuelni prvak je na petom mjestu, dok Tuzla City zauzima drugo mjesto sa pet bodova manje od Zrinjskog.