16. kolo Premier lige

Gerrard povratak na Anfield neće pamtiti po dobrom, u Londonu slavlje i festival penala

Eldar Ganibegović

Upravo su završene još tri utakmice 16. kola engleskog Premiershipa.

Meč s najviše interesovanja bio je onaj na Anfieldu. Legenda Liverpoola Steven Gerrard se predvodeći s klupe Aston Villu vratila na voljeni stadion, no ovaj meč neće pamtiti po dobrom, barem zbog rezultata.

S druge stranje, njemu su navijači priredili poseban doček.

Njegov tim skoro da nije pogledao ka golu domaćina, ali i pored toga poražen je samo s 1:0 i to golom Salaha iz penala u 67. minuti. Gol Egipćanina pogledajte klikom OVDJE.

Arsenal je nastavio s dobrim igrama na svom Emiratesu i sa sigurnih 3:0 savladao Southampton. Lacazette je u 21. minuti postigao gol za 1:0,

a Odegaard šest minuta kasnije duplira vodstvo Topnika. Za konačnih 3:0 u 62. minuti pogodio je Gabriel.

Seriju loših rezultata sa zvukom sirene nije nastavio Chelsea. Plavci su na svom terenu slavili protiv Leedsa, 3:2.

Raphinha je doveo goste u vodstvo iz penala u 28. minuti, a do odlaska na odmor za poravnanje se pobrinuo Mount.

Jorginho donosi preokret Chelseaju golom iz novog penala u 58. minuti meča. Ipak, u 82. minuti sjajan potez Marcela Bielse. Gelhardt na teren ulazi umjesto Raphinhe i samo minut kasnije pogađa za izjednačenje.

U sudijskoj nadoknadi je dosuđen novi penal za Chelsea, koji u gol i pobjedu pretvara ko drugi no Jorginho.

Ranije danas City je s 1:0 savladao Wolvese, dok od 18:30 svoju utakmicu igraju Norwich City i Manchester United.