Plavi dominirali na Policama, ali meč je okončan bez golova

Željezničar se ispromašivao i osvojio samo bod u Trebinju

Leotar i Željezničar remizirali su (0:0) u susretu 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Plavi s Grbavice bili su bolji u ovom meču, ali na kraju su se ispromašivali i kući nose samo jedan bod.

Govedarica je prvi prijetio gostima. U četvrtoj minuti je krenuo na gol, šutira, no lopta odlazi pored gola.

Hodžić minut kasnije ima veliku šansu za goste, ali iz izgledne situacije loptu šalje pored gola. Potom u narednom napadu Puletić brani udarac Bekrića, a nakon kornera Mekić pogađa spoljni dio mreže.

Potom je uslijedio period mirne igre. Imao je Željezničar nekoliko pokušaja, ali slabi su to udarci bili za golmana domaćeg sastava.

U 43. minuti velika šansa za goste. Nakon lijepe akcije Subašić gađa glavom, ali Puletić je sjajan na golu.

Prvo poluvrijeme šansom završavaju domaći. Sekulović se našao neometan na 12-13 metara od gola, no loptu šalje iznad mreže gostiju i na odmor se odlazi bez golova (0:0).

Drugo poluvrijeme počinje velikom šansom za Bekrića. Hodžić mu je servirao loptu, ali Puletić ponovo sjajno brani.

U 50. minuti Puletić ponovo spašava. Bekrić ponovo gađa iz dobre pozicije, golman domaćeg tima je međutim bio nesavladiv.

Leotar potom dolazi do daha i prijeti ponovo u 63. minuti. Nikola Dujaković se našao u kaznenom prostoru gostiju, nije bio precizan.

Gosti su potom tražili penal nakon što je Marin Galić dobio žestok udarac u kaznenom prostoru. Danas skromni sudija Mateo Musa se nije oglasio, a imao je još nekoliko izuzetno slabih odluka u ovom susretu.

Novu veliku šansu Željo propušta u 76. minuti. Štilić je uposlio Cocalića, a defanzivac gostiju iz Sarajeva loptu šalje preko gola.

Bekrić u 80. minuti ponovo ima dobru šansu. Šutira s nekin 12-13 metara, Chicba reaguje i blokira šut u posljednji čas.

Pet minuta kasnije Mekić dobro šutira s 20-ak metara. Ni on nije upio zabiti, Željo je napadao, pokušao je doći do pobjede, ali u mreže mirovale i ostalo je 0:0.