Haris Zilić

Odigrana su tri duela petog kola engleskog Premiershipa.

Poraz u ovom kolu upisao je Chelsea.

Plavci su na jugu Engleske poraženi od Southamptona sa 2:1 nakon preokreta.

Vodio je Chelsea sa 0:1 od 23. minute kada je Sterling zatresao mrežu domaćina, a onda preokret Svetaca.

Prvo je Lavia u 28. minuti poravnao na 1:1, da bi Armstrong u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena pogodio za 2:1, što se ispostavilo kao konačan rezultat utakmice.

U preostala dva završena duela Fulham je upisao domaća tri boda savladavši Brighton sa 2:1, a strijelac prvog gola bio je Aleksandar Mitrović koji je tako nastavio sjajnu seriju i došao do petog gola u sezoni.

Autogol je postigao Dunk, a gol za Brighton dao je Mac Allister iz penala u 59. minuti.

Zanimljiv duel odigrali su Crystal Palace i Brentford, a konačan rezultat glasio je 1:1.