Navijači su odmah reagovali

Trener velikana iz Portugala sa terena izveo ljubimca navijača, ubrzo je zažalio

Esmer Oštraković

Ekipa Benfice napravila je veliki kiks na domaćem terenu u okviru 13. kola, a bod je odnijela ekipa Farensea. Konačan rezultat bio je 1:1.

Domaći tim bio je apsolutni favorit na ovom susretu, ali su gosti dosta sretniji otišli svojim kućama.

Naime, prvo poluvrijeme proteklo je u potpunoj dominaciji domaćeg tima, ali nisu uspjeli postići gol.

Kako je završeno prvo tako je počelo i drugo poluvrijeme, ali u 51. minuti šok za domaće igrače i navijače.

Gosti su došli do prednosti, a strijelac gola bio je Claudio Falcao, a navijači domaćeg tima postali su veoma nervozni.

Sve je kulminiralo u 64. minuti kada je trener domaćeg tima Roger Schmidt napravio dvostruku izmjenu.

Jedan od njih se nimalo nije dopala domaćim navijačima koji su odlučili da to i pokažu treneru svog tima.

Naime, iz igre je izašao mladi Neves kojeg želi pola Evrope, a na terenu se našao Guedes.

Navijačima Benfice nije se dopalo to što Neves izlazi iz igre, te su raznim predmetima gađali svog trenera.

Potražite više informacija na temu Primeira liga:

Uspjela je Benfica do kraja utakmice, tačnije u 71. minuti doći do poravnanja, ali više od toga nisu mogli.

Gosti su tako odnijeli jako važan bod sa veoma teškog gostovanja.