Hrvat ima 27 godina
Alen Halilović pravo niotkud opet u žiži, važne riječi za novi veliki zaokret: "Mislim da neće..."
Alen Halilović je svojevremeno smatran najvećim draguljem hrvatskog fudbala, međutim ovaj veznjak koji danas ima 27 godina nikada nije uspio da zasija u punom sjajnu. Trenutno nastupa u Nizozemskoj, a posljednje vijesti koje stižu iz te zemlje slute novi zaokret u njegovoj karijeri.
Prošlo je deset godina otkako je Halilović napustio Dinamo te je u transferu vrijednom pet miliona eura. potpisao za Barcelonu. Blaugrana ga je nakon što je predvodio hrvatsku reprezentaciju do 17 godina na Europskom i Svjetskom prvenstvu 2013.
Poredili su ga Lukom Modrićem, a Barca nije oklijevala platiti u to vrijeme odličan novac koliko je tražio Dinamo. Talentovani Halilović je tada bio investicija za budućnost, s obzirom na to da je ideja bila da se negdje kali dvije godine i onda bio lansiran u prvim tim.
Halilović je bio jedan od brojnih fudbalera kojima je suđeno da postanu zvijezde, ali je brzo pao u zaborav. Danas sa 27 godina, čini se da je pronašao svoje mjesto i to u Fortuni Sittard iz nizozemske Eredivisie.
Sve to nakon poprilično avanturističkog putovanja koje ga je odvelo da igra za osam klubova u sedam različitih zemalja, a između ostalih jednog vrijeme je bio i član slavnog Milana.
Međutim, Americo Branco, sportski direktor nizozemskog kluba, ne vjeruje da će Halilović još dugo biti član Fortune.
"Ugovor mu je automatski produžen na dvije godine zbog određenog broja odigranih utakmica, ali mislim da sljedeće neće ostati ovdje."
"Cilj mu je na ljeto otići u jaču ligu mislim da će u tome uspjeti jer postoji interes za njegove usluge. Iskreno, očekivao sam nešto više od njega, ali istina je da nije igrao mnogo utakmica u proteklih sedam godina.
Imali su dovoljno vremena
Jakirović konačno otkrio zašto je otjerao Vrančića i Halilovića iz Rijeke
"Njegov odnos prema radu je savršen, ali je njegova učinkovitost na terenu mogla bi biti i veća", objasnio je za Branco za nizozemski portal Voetbal International.
Halilović je do sada upisao 24 nastupa i zabio je četiri gola u Eredivisieji. U prvenstvu je dodao i dvije asistencije dok je bio strijelac i jednog gola u Kupu.
Hrvatski veznjak se još uvijek smatra relativno mladim fudbalerom te ima vremena da spasi karijeru. U Nizozemskoj je uspio igrati u kontinuitetu pa nije čudo što se nada transferu.
Promo
Donacije stigle na adrese pet humanitarnih udruženja
U igri na humanost svi pobjeđuju: Mozzart nastavio plemenitu misiju
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Zanimljivi naslovi u srpskim medijima
RTS je večeras iznenadio cijelu Srbiju - Bole riječi kojim su opisali poraz od Turske
Već ga obožavaju u Milanu
Kakav je to majstor: Modrić je uzeo loptu, a nekoliko sekundi kasnije...
Specijalni pred novom avanturom
Mourinho prodao čast zbog novca, izbor novog kluba sve govori: "Bijedniče, zar ćeš tamo otići?"
Trener Reala objasnio kako stoje stvari
Ni sinoć nisu odigrali ni minute za Real, pa Alonsa pitali šta se dešava: "Rekao sam istu stvar"
Popularni pjevač se oglasio nakon pobjede BiH