Je li moguće da nismo vidjeli gol?

"Milion" velikih šansi, ali nijedan gol: Rudar i Željezničar remizirali u nevjerovatnom meču

Eldar Ganibegović

FK Rudar Prijedor i FK Željezničar podijeli su bodove odigravši 0:0 prvu utakmicu 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Prvi kakav takav pokušaj vidjeli smo u 17. minuti. Zekanović je loše šutirao i otišlo je daleko pored gola.

Minut nakon toga pokušao je i Amoah, no blokirala je to odbrana Željezničara.

U 20. minuti Ševkija Resić je, a Aleksandar Kosorić zamalo postigao gol, no otišla je lopta u korner.

Prva velika prilika za Rudar dogodila se u 25. minuti. Mandić je ubacio, a Amoah je promašio praznu mrežu.

Dvije minute nakon toga Željezničar je mogao kazniti domaću ekipu. Štilić je izašao jedan na jedan s golmanom Rudara, no ovaj drugi izlazi kao pobjednik.

Sedamm minuta prije kraja prvog dijela nova velika šansa za Rudar. Nakon greške Cocalića i Kosorića Jakupović je imao veliku šansu, ali Bender je spasio sarajevski tim.

U 40. minuti nova velika prilika, ovaj put za Željezničar, no Sedad Subašić iz gužve šutira malo pored gola.

Na otvaranju drugog dijela, tačnije u 51. minuti, veliku priliku imao je Resić, ali ostalo je 0:0.

Šest minuta kasnije, Resić je imao novu stopostotnu priliku. Izašao je jedan na jedan, ali Ščekić opet spašava Rudar.

U 70. minuti prečka je spasila ekipu Željezničara, a dvije minute nakon toga Subašić tik pored stative Rudara.

Tri minute do kraja Ermin Zec je imao veliku priliku da donese pobjedu Željezničaru, ali novi promašaj danas. Nikola Mandić je u četvrtoj minuti nadoknade imao zicer s pet metara, ali ostalo je 0:0, nevjerovatna utakmica.

Željezničar je trenutno peti s 37 bodova, dok je Rudar posljednji s 19 i bodom protiv Želje sigurno nisu zadovoljni.

Zadovoljan sigurno nije ni Željezničar jer je s dva boda uz utakmicu više ostao iza Sarajeva koje sutra igra derbi protiv Zrinjskog.

U narednom kolu Željezničar će dočekati Zrinjski na Grbavici, dok će Rudar u goste na Pecaru kod Širokog Brijega.