Odlučio je jedan pogodak iz drugog dijela
Borcu tri boda na Policama, Kesić na "meti" domaćina
Na Policama smo vidjeli utakmicu koja nije donijela puno kvalitetnog nogometa, a odlučio je jedan pogodak i to iz drugog poluvremena.
Borac je prvi zaprijetio preko Predragovića, da bi uzvratio Pervan za domaće. Veliku šansu Borac je imao u 35. minuti kada je golman Leotara Perišić loše intervenisao, a Jurilj sa pet metara promašio cijeli gol
Nastavili su gosti sa napadima, prijetili su i Ninković te ponovo Jurilj, no ostalo je 0:0.
U nastavku otvoreniji meč, a na otvaranju su domaći tražili penal jer su smatrali da je Spremo igrao rukom, no sudija Kesić je samo odmahnuo rukama. A, Borac je poveo u 63. minuti kada je Mrkaić ostavio loptu za Spremu, a ovaj sigurno pogodio. Domaći navijači vidno nezadovoljni zbog suđenja vrijeđali su sudije uz povike 'lopovi, lopovi', no gosti iz Banja Luke su mogli da slave.
Nakon toga i crveni karton za domaćeg defanzivca Dejana Uzelca koji je poslije isključenja žestoko vrijeđao sudiju Kesića iz Gradiške, da bi crveni karton dobio i trener Leotara Marko Maksimović. Vjerovatno zbog prigovora. Maksimović je svojevremenio bio trener Borca i sa ovim klubom osvojio naslov prvaka naše zemlje.
Poslije pogotka bez većih uzbuđenja, 'umrtvila' se igra, te je Borac slavio minimalnu, ali važnu pobjedu.
Banjalučani su sada na 33 boda kao i drugoplasirani Široki Brijeg, dok je Leotar na desetom mjestu i nastavlja borbu za opstanak.
U posljednjem kolu prvog dijela sezone Borac gostuje u derbiju kod lidera Zrinjskog, dok Leotar dočekuje FK Sarajevo na Policama.
Premijer liga BiH, 18. kolo
FK Leotar – FK Borac 0:1
FK Leotar: Perišić, Uzelac, Čubrilo, Milić, Handžić, Todorović, Đuderija, Karić, Šušnjar, Pervan, Georgiev.
FK Borac: Ćetković, Ninković, Mrkaić, Predragović, Vojnović, Subić, Spremo, Lazić, Kulašin, Jurilj, Piščević.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Onda je shvatila da nije realno
Novak se odmara u Crnoj Gori, pa došla i slavna teniserka: “Željela sam ga za muža”
Oglasio se poznati reditelj
Samo se on čekao: Emir Kusturica donio istinu o Jokiću, a zatim napravio za Vučića neoprostiv potez
Oglasio se legendarni fudbaler
U noći kad je Srbija paralizovana Vidić krenuo u otvoreno rušenje Vučića, poruka je jasna i glasna
Projekat je dosta ambiciozan