Finale u Istanbulu

Manchester City osvajač Lige prvaka! · Uživo

Haris Zilić

Utakmica sezone je odigrana u Istanbulu. U pitanje je bilo finale Lige prvaka između Manchester Citya i Intera.

Manchester City je na kraju slavio sa 1:0 golom Rodrija iz 68. minute i po prvi put u klupskoj historiji osvojio Ligu prvaka.

prije 10 mjeseca 11.06.2023 u 00:43

Predsjednik Intera dao izjavu nakon finala u Istanbulu

Inter nije uspio po četvrti put osvojiti Ligu prvaka nakon što je poražen od Manchester Cityja sa 1:0, a poslije finala u Istanbulu za novinare je govorio predsjednik Nerazzurra, Steven Zhang.

prije 10 mjeseca 11.06.2023 u 00:14

Gospodski potez Pepa Guardiole

Gospodski potez Guardiole nakon finala Lige prvaka. Odlični stručnjak nije želio da slavi već je pokazao nevjerovatno poštovanje prema svima u Interu.

Prvo je potražio Simonea Inzaghija i pružio mu ruku te čestitao na dobroj partiji njegove ekipe, a sve se to dešavalo pred očima našeg Edina Džeke.

prije 10 mjeseca 11.06.2023 u 00:06

Nevjerovatni Scott Carson

Iskusni 37-godišnji golman Scott Carson je vjerovatno uradio nešto što niko nikada neće u svijetu sporta. Čovjek je u karijeri branio dvije utakmice u Ligi prvaka, a ima dva naslova!

U sezoni 2004/2005 u epskom finalu u Istanbulu sa Liverpoolom je postao prvak Evrope nakon što su stigli zaostatak od 3:0 protiv Milana i slavili nakon boljeg izvođenja penala. U toj sezoni Liverpool je odigrao 13 utakmica u Ligi prvaka, a Carson je branio samo u prvoj utakmici četvrtine finala protiv Juventusa koju su Redsi dobili sa 2:1.

Skoro dvije decenije nakon toga, tačnije 18 godina, kasnije novo finale Lige prvaka za pomenutog golmana, ovaj put sa Manchester Cityem. Građani su odigrali 13 utakmica, Carson nije branio ni minute, bio je treći golman. Na kraju je osvojio Ligu prvaka sa građanima.

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 23:29

Kako je Džeko podnio poraz u finalu Lige prvaka?

Poslije utakmice Dijamant je sasvim očekivano bio potišten kao i svi igrači Intera, međutim na licu kapitena bh. reprezentacije nije bilo suza.

Prilikom preuzimanja medalja igrači Manchester Cityja su priredili špalir za poražene kada je Pep Guardiola čvrsto stisnuo ruku Džeki i čestitao mu na odigranoj partiji.

Na bini se nalazilo i jedno Džeki jako dobro poznato lice. U pitanju je ešf Manchester Cityja, Khaldoon Al Mubarak, koji je direktor u engleskom klubu.

Al Mubarak i Džeko su se srdačno pozdravili, a nema sumnje da je njegov bivši nadređeni uputio riječi utjehe Sarajliji.

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 22:29

Rodri doveo City u vodstvo

Dobar napad Građana u 68. minuti, odbrana Intera blokira centaršut Silve, lopta se od Acerbija odbija na nogu Rodrija koji je zakucao loptu u mrežu Intera za veliko slavlje. Guardiola sada lakše diše.

Posljednja korekcija 10.06.2023 u 22:32
prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 22:20

Džeko napustio igru u 55. minuti

Edin Džeko je u 55. minuti napustio igru i umjesto njega ušao je Romelu Lukaku. Jedna dobra partija našeg reprezentativca dok je bio na terenu, iako nije imao puno prilika, odrađivao je dosta dobro ostatak posla na terenu.

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 21:49

Bez golova u prvom poluvremenu

Završeno je prvo poluvrijeme finalne utakmice Lige prvaka u Istanbulu između Manchester Citya i Intera. Na odmor se odlazi rezultatom 0.0, dakle mreže još uvijek miruju.

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 21:46

Edin Džeko ima podršku u Istanbulu

Na Ataturk stadionu u Istanbul Edin Džeko ima zaista sjajnu podršku. Mnogi njemu bliski ljudi su na tribinama, te ga prate i podržavaju.

Na Instagramu je objavljena fotografija na kojoj su pozirali Aldin Džidić, Tarik Filipović i Senijad Ibričić.

Osim njih, tu je svakako i familija Edina Džeke. Otac Midhat, mama Belma, supruga Amra, sestra Merima, te djeca su na tribinama i pružaju svom sinu, suprugu, bratu i babi veliku podršku.

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 21:38

Problemi za Manchester City

Kevin De Bryune zbog povrede napušta igru u 35. minuti. Umjesto njega ušao je Phil Foden. Ovo je svakako hendikep za Građane pred nastavak finalne utakmice.

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 21:02

Počelo je finale Lige prvaka!

Počeo je susret Manchester Citya i Intera u finalu Lige prvaka u Istanbulu! Nadamo se da ćemo uživati u sjajnom fudbalu.

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 20:56

Može li se ponoviti historija?

Može li se desiti ponavljanje historije u Istanbulu? Naime, kada je West Ham osvojio evropski trofej Inter je bio prvak Evrope, a to je bilo 1965. godine. Čekićari su uzeli te sezone Kup pobjednika Kupova, a Nerazzuri Kup šampiona današnju Ligu prvaka.

West Ham je ove sezone osvojio UEFA konferencijsku ligu, a Inter...?

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 20:49

UEFA je u svom stilu najavila finale

Finale Lige prvaka između Manchester Citya i Intera je utakmica sezone, a UEFA se potrudila da par minuta prije početka utakmice uz sjajan video prenese dio atmosfere iz Istanbula.

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 20:29

Džeko spreman

Prilikom dolaska na stadion Kemal Ataturk Džeko je djelovao maksimalno opušteno kao da se uopšte ne radi o najznačanijem meču njegove klupske karijere.

Široki osmijeh na Džekinom licu pokazuje da nema napetosti te da u susret ulazi bez napetosti što za Inter može biti samo plus, a za Manchester City veliki problem.

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 20:10

Svlačionice u punom sjaju

Manchester City je objavio video iz svlačionice stadiona Ataturk, a svlačionice su u punom sjaju i izgledaju fantastično.

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 19:40

Panika u Istanbulu

Sve je do sada bilo u najboljem redu, ali sada su se pojavili snimci koji su zabrinuli sve navijače oba tima.

Naime, crni dim prekrio je stadion Ataturk i nikome nije bilo jasno šta se dešava, te su se navijači prepali jer su mislili da se zapalilio nešto unutar stadiona.

Ipak, radi se o požaru u blizini stadiona, tačnije zapalila se jedna od zgrada, te je zbog toga crni dim prekrio stadion.

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 19:38

Poznati su sastavi za veliko finale Lige prvaka!

Pep Guardiola i Simone Inzaghi odredili su sastave za večerašnje finale Lige prvaka.

MANCHESTER CITY: Ederson, Ruben Dias, Stones, Ake, Gundogan, Haaland, Grealish, Rodri, De Bruyne, Bernardo Silva, Akanji,

INTER: Onana, Dumfries, Džeko, Martinez, Acerbi, Calhanoglu, Barella, Dimarco, Darmian, Brozović, Bastoni.

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 19:18

Interovi navijači u elementu

Inter će imati sjajnu podršku u Istanbulu, a dva sata prije početka finalne utakmice Lige prvaka, Nerazzuri su imali navijački "perfomans" na ulicama Istanbula.

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 18:58

Puni se stadion, a do utakmice još dva sata

Do finalne utakmice Lige prvaka između Manchester Citya i Intera ostalo je još dva sata, a stadion je već dobro popunjen.

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 18:41

Na stadionu se testira semafor

Organizatori u Istanbulu misle na svaki detalj pred večerašnje finale, pa su tako malo više od sata prije početka utakmice testirali glavni semafor.

Posljednja korekcija 01.11.2023 u 12:54
prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 18:28

Stadion kao iz bajke!

Stadion Ataturk je spreman za duel Manchester Citya i Intera i izgleda savršeno. Fotografija govori više od riječi.

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 18:23

Istanbul blokiran

Ogromno interesovanje izazvala je finalna utakmica Lige prvaka između Manchester Citya i Intera koja se večeras igra u Istanbulu.

Velike su gužve u saobraćaju grad je na momente blokiran, a neki navijači jednostavno su krenuli pješke kako ne bi čekali u koloni vozila.

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 18:18

Šeik Mansour prvi put nakon 13 godina dolazi da gleda Manchester City uživo

Šeik Mansour, vlasnik Manchester Cityja, nije gledao nijednu nogometnu utakmicu uživo posljednjih 13 godina. Nije ga bilo ni u finalu 2021. protiv Chelseaja igranom u Portu.

Večeras od 21 sat igra se veliko finale Lige prvaka između Manchester Cityja i Intera. Duel u Istanbulu počinje u 21 sat, a ovo će biti tek druga utakmica na kojoj će Šeik Mansour gledati uživo City otkako je preuzeo engleski klub 2008. godine.

Mansour, kojem će društvo na tribinama praviti predsjednik kluba Khaldoon al-Mubarak, koji je puno češće na utakmicama Cityja, nije bio na utakmici trinaest godina, a posljednji put je Građane gledao 2010. godine u 3:0 pobjedi nad Liverpoolom. Bilo je to malo prije nego će Edin Džeko iz Wolfsburga doći u Manchester City.

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 18:09

Građani su favoriti prema prognozama

Manchester City je favorit prema svim prognozama. Neke prognoze idu i možda predaleko pa tako ih stavljaju u apsolutne favorite. Ipak i Inter će se dosta toga pitati na terenu.

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 18:07

City želi prvi naslov u Ligi prvaka

Manchestr City želi prvi naslov u Ligi prvaka i vjerovatno bi većina navijača dala nekoliko titula u Engleskoj za popularnog "ušonju". Navijači Građana su također spremni i već su na ulicama Istanbula.

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 18:03

Nerazzuri žele trofej, navijači su spremni

Inter će imati ogromnu podršku u Istanbulu. Navijači već prave spektakl.

prije 10 mjeseca 10.06.2023 u 17:53

Bh. javnost sa nestrpljenjem očekuje finale

Edin Džeko ima priliku da večeras karijeru okruni i osvajanjem Lige prvaka. Duel Manchester Citya i Intera probudio je veliku pažnju i u Bosni i Hercegovini.

Jasno, osvajanje Lige prvaka je dječački san za sve, pa tako i za Edina. Dijamant nikada prije nije igrao finale Lige prvaka, ali želja mu je da u Istanbulu postane treći bh. nogometaš koji je postao prvak Evrope nakon Hasana Salihamidžića i Elvira Baljića. Prvi je osvojio trofej sa Bayernom 2001. godine, a Baljić je to učinio s Real Madridom godinu dana prije.