Igman poveo, gosti preokrenuli

Pet golova u Konjicu i novi trijumf Zrinjskog

Haris Zilić

U posljednjem 33. kolu fudbalskog prvenstva Bosne i Hercegovine, Igman je u Konjicu dočekao Zrinjski. Gledali smo otvoren meč koji je završen rezultatom 4:1 u korist gostiju iz Mostara.

Od početka utakmice bilo je otvoreno, bilježimo nekoliko prilika pred oba gola. Za domaće je pokušao Mešinović za goste Mulahusejnović.

Sredinom prvog poluvremena golijada u Konjicu. Prvo je Igman poveo sa 1:0 u 17. minuti golom Ramića, a onda Zrinjski preokreće rezultat za pet minuta.

U 20. minuti Hrvanović pogađa za 1:1, a u 25. minuti Mulahusejnović pogađa za preokret i vodstvo gostiju 1:2.

Do kraja prvog poluvremena je bilo još prilika pred oba gola, ali na odmor se otišlo rezultatom 1:2 za goste.

U nastavku prvi pokušavaju domaćini preko Denkovića u 48. minuti, ali bez previše opasnosti po gol Zrinjskog.

Prva prava prilika pred golom Igmana u drugom poluvremenu i to je bio pogodak. Lukenić u 71. minuti pogađa za 1:3.

Do kraja utakmice bilježimo još neke prilike pred oba gola, no većinom su to bili udarci nakon kojih lopta nije išla u okvir gola, a bilježimo veliku priliku Denkovića iz 81. minute. U 89. minuti konačnih 4:1 postavlja Abudrahimi.

WWin liga, 33. kolo:

FK Igman Konjic - HŠK Zrinjski 1:4 (Rmaić 17'/Hrvanović 20', Mulahusejnović 25', Lukanić 71', Abduurahimi 89')

IGMAN: Hamzić, Velić, Dupovac, Bajrić, Čubrilo, Đorić, Janketić, A. Hebibović, Mešić, Mešinović, Ramić.

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Magdić, Jakovljević, Corda, Savić, Ramić, Hrvanović, Lukanić, Abdurahimi, Mulahusejnović.