City izgubio

Middlesbrough šokirao Građane

Fudbaleri Middlesbrougha savladali su u 4. kolu FA Kupa ekipu Manchester Cityja s 2:0.

Sjajan meč je odigrao Middlesbrough i na kraju su sasvim zasluženo stigli do prolaza u osminu finala.

Prvo poluvrijeme je donijelo nešto bolju igru Cityja. Imali su nekoliko dobrih šansi, ali se na odmor otišlo bez golova.

Nastavak donosi fantastičnu igru gostiju, koji u 53. minuti stižu do vodstva. Krenulo je sve od lošeg ispucavanja golmana Willyja Caballera, da bi u nastavku akcije Patrick Bamford ugurao loptu u mrežu pored Fernandinha za vodstvo od 1:0.

Nisu gosti stali već su i dalje napadali. Građani su se grčevito branili, gosti su imali nekoliko fantastičnih pokušaja, ali lopta nije htjela u gol.

Na kraju je Kike postigao gol za vodstvo Middlesbrougha od 2:0, koji tako ide među 16 najboljih ekipa u FA Kupu.

Edin Džeko je priliku za igru dobio u finišu, ali nije ništa mogao napraviti.