Morris za pobjedu

U Tuzli se po jutru dan poznao: City ranim golom srušio Rudar

Eldar Ganibegović, foto: Emir Dindić

U 23. kolu Premijer lige BiH Tuzla City je na Tušnju s 1:0 savladao Rudar Prijedor.

Na samom početku utakmice Mehmedović šutira pored gola gostiju. Osma minuta i prvi korner za domaće, bez opasnosti.

Minut kasnije, novi korner, ubačaj Mehanovića i pogodak Morrisa za 1:0.

Domaći tim je i nakon gola nastavi s inicijativom u želji da stigne do drugog gola, da bi nakon otprilike pola sata igre i Rudar se malo oslobodio i krenuo naprijed.

Imali su nekoliko kornera i jedan pokušaj dubinske lopte koju je pokupio Brajlović do poluvremena, ali ostalo je 1:0.

Na otvaranju drugog dijela domaći tim je zaprijetio nakon kornera, a onda prijeti i Rudar u 52. minuti.

U 54. minuti jedan duel Morrisa s jednim igračem Rudara u kaznenom prostoru domaćih, gosti traže penal, ali sudija Sabrija Topalović je samo odmahnuo rukom.

Naredni kakav takav pokušaj u 72. minuti, a Mandićev šut od bloka ide u ruke Brajlovića.

Do kraja ništa vrijedno za izdvojiti, izuzev crvenog kartona koji je dobio neko na klupi Rudara zbog protesta pred sami kraj utakmice.

U odnosu na neke prethodne utakmice koje su na Tušnju igrali i Tuzla City i Sloboda, teren danas u dobrom stanju, ali problem je stvarao jak vjetar koji je puhao tokom cijele utakmice.

Bez obzira kako se završe ostali dueli u ovom kolu, Tuzla City će ostati na 2. mjestu s 44 poena iza Zrinjskog koji ima 60 i bit će novi prvak, a Rudar Prijedor je na 11. mjestu sa 17 poena, po tri manje od Posušja i Leotara koji ima i utakmicu manje i čeka ih teška borba za opstanak.

U narednom kolu Tuzlaci će gostovati kod Zrinjskog, dok će Rudar dočekati ekipu Borca.