9. kolo Premijer lige BiH

Golijada, preokreti, prilike, uzbuđenja: Fudbaleri Slobode i Sloge priredili sjajan meč

Haris Zilić

Fudbalsku ljepoticu vidjeli smo na otvaranju devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sloboda je u Banovićima dočekala Slogu iz Doboja, a gledaoci su mogli vidjeti dosta uzbuđenja, preokreta, lijepih poteza, konačan rezultat je glasio 4:2 za Tuzlake.

U 15. minuti bilježimo prvu priliku pred golom Sloge, u posljednji momenat ispred Komazeca interveniše jedan igrač Dobojlija, a nakon kornera Devedžić šutira glavom, ali pored gola.

Prvi pravi napad gostiju i pogodak. Za 0:1 pogodio je Krstovski u 21. minuti utakmice.

Sloboda se brzo vraća i četiri minute kasnije Komazec pogađa za 1:1.

Ludnica se nastavila u 28. minuti. Zajić se najbolje snašao nakon kornera i doveoSlogu u novo vodstvo od 1:2.

U finišu prvog poluvremena penal za Slobodu nakon što je oboren Melvin Osmić, a siguran realizator za 1:1 bio je Komazec.

U nastavku slična igra na terenu, Dosta prilika, ootvorenog fudbala, a u 65. minuti novi preokret, ovaj put u režiji Slobode. Mevlin Osmić je pogodio za 3:2.

Sloboda je u tim trenucima bila u punom naletu, što koriste sedam minuta kasnije. Treća asistencija Delića, sjajno je centirao, a ovaj put uigranu akciju koristi Jasmin Osmić i pogađa za 4:2.

Do kraja susreta vidjeli smo još nekoliko prilika, ali ostalo je na kraju 4:2 za tim Slobode.

Sloboda - Sloga Doboj 4:2

Sloboda: Bukvić, Devedžić, Osmanković, Maksimović, Mehmedović, Komazec, Osmić, Kapetanović, Vošnjak, Osmić, Delić

Sloga Doboj: Dabić, Hasanbegović, Zajić, Popara, Milaković, Krstovski, Kujudžić, Čolić, Stapić, Milanović, Kulenović