Sloga ispada iz borbe za Evropu, Zrinjski još gaji neku nadu za titulu. Foto: FK Sloga Meridian - Facebook

Plemići nose tri boda u Mostar

Zrinjski slavio protiv Sloge i ostao u trci za titulu prvaka Bosne i Hercegovine

Eldar Ganibegović

U okviru 27. kola WWin lige Bosne i Hercegovine Zrinjski je slavio na gostovanju kod Sloge rezultatom 2:0.

Prilika za goste u 12. minuti. Ivančić je izveo korner, Bilbija šutirao glavom, no lopta ide preko gola.

U 21. minuti Trako zaustavlja pokušaj Mulahusejnovića. Pet minuta kasnije Bilbija slabo šutira nakon što ga je uposlio Ćuže.

Šutom Ćorluke preko gola u 45. minuti završilo je prvo poluvrijeme. U drugom smo vidjeli golove.

Do vodstva Plemići dolaze u 54. minuti. Ivančić je centrirao iz kornera, Trako je krenuo pa stao i dao priliku Bilbiji da pogodi. Iskusni napadač to koristi i glavom pogađa za 0:1.

Dvadeset minuta kasnije sve je bilo gotovo. Dosuđen je penal, u najmanju ruku prestrogo, a siguran realizator je Nemanja Bilbija.

Sloga je utakmicu završila s igračem manje. Naime, u 85. minuti je Dadiću pokazan crveni karton.

Zrinjski je drugi s 58 bodova, četiri manje i utakmicom više od vodećeg Borca. Sloga je šesta s 38 i gubi polako okrak za Evropom, odnosno tim četvrtim mjestom.

Naredno kolo Zrinjskom donosi derbi protiv Sarajeva u Mostaru, dok će Sloga također u Mostar, kod Veleža.