Široki i Sloboda remizirali

Nula na Pecari!

Široki Brijeg i Sloboda remizirali su (0:0) na Pecari  u susretu 15. kola Premijer lige BiH.

Uvodne minute donijele su dobar fudbal. Široki je imao kontrolu nad loptom, ali prvu šansu propuštaju gosti.

Dženis Beganović je u 10. minuti odlično proigrao Sašu Maksimovića, a ovaj u situaciji jedan na jedan ne pogađa mrežu domaćeg tima.

Potom Široki ima dvije odlične šanse. Udarac Lukića ide tik pored gola, a zatim Mujan dobro šutira, Bukvić brani.

Mujan je i u 20. minuti u šansi, no ovog puta napadač domaćeg tima loptu šalje preko gola i potom kreće uspavanka.

Gotovo ništa nismo vidjeli u ostatku prvog dijela, a vrijedi samo izdvojiti dalekometne pokušaje Ćavara na jednoj i Ćivića na drugoj strani, no na odmor se odlazi bez golova (0:0).

Nastavak meča na Pecari donosi dosta čvrstu i ne previše gledljivu utakmicu. Nije bilo previše prostora za prave šanse i gledaoci su ostali uskraćeni za lijepe poteze.

Tek u finišu meča stižu nova uzbuđenja. Bukvić je u 79. minuti spasio Slobodu nakon udaraca Mujana i Paponje.

Mujan je potom i u 82. minuti prijetio, ali Bukvić ponovo reaguje i dobro brani njegov udarac.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao. Ostalo je 0:0 i oba tima su osvojila po bod.