Široki lako do polufinala

Kup za košarkaše

Momčad Široki TT Kabela je večeras, u okviru četvrtfinala Kupa BiH, u dvorani na Pecari bila bolja od Mladosti rezultatom 86:70.

Širokobriježani su već od prve minute pokazali da su kvalitetnija momčad, te su već u prvoj četvrtini stekli dvocifrenu prednost 29:13.

Mladost je do poluvremena uspjela da malo smanji prednost Širokog, pa se na poluvrijeme odlazi rezultatom 40:27.

Iako se do kraja očekivala rutinska pobjeda Širokog, to nije bio slučaj. Naime, malo po malo Mladost je uspijevala „istopiti“ prednost Širokog pa se u četvrtu dionicu ulazi pri rezultatu 59:51.

Nakon samo minut četvrte četvrtine Mladost radi seriju 6:0 i dolazi na 59:57, međutim, prvo Špralja, pa Morović, Štemberger i Pilepić trojkama, a Grgat u reketu postižu važne poene i momčad Ivana Velića se ponovno vrlo brzo vraća na veliku prednost i rutinski utakmicu privodi kraju za sigurnih 86:70.

Najbolji u redovima Širokog bio je odlični Morović sa 21 košem i 6 asistencija (za tri 3/5), Grgat je ubacio 17 (6 skokova), Špralja 13 (6 skokova) i Pilepić 8.

Kod gostiju je najraspoloženiji bio Đuranović s 15 koševa, po 12 su dodali Komatina (6 skokova) i Avdibegović uz 7 asistencija, a Velimirović je ubacio 11 poena.

Podsjetimo da je u drugoj utakmici Bosna u Skenderiji bila bolja od banjalučkog Borca.

HKK Široki TT Kabeli – Mladost 86:70
(29:13; 11:14; 19:24; 27:19)

Dvorana: GSD Pecara; Suci: Husarić, Miličević, Stapić. Gledatelja:100.

ŠIROKI: Štemberger 8, Planinić 5, Pilepić 9, Naletilić, Bilinovac 1, Ramljak, Peršić 7, Špralja 13, Novak, Barać 5, Morović 21, Grgat 17. Trener: Ivan Velić.

MLADOST: Ivanić, Avdibegović 12, Đuranović 15, Milošević 7, Komatina 12, Delić 7, Vidovic, Kežić 6, Velimirović 11, Stanić. Trener: Goran Sladojević.