Međunarodni centar za sportske studije i statističke analize u sportu analizirao je pet najboljih evropskih liga (Njemačka, Francuska, Italija, Engleska, Španija).
Nakon iscrpne analize CIES je objavio najbolju momčad sezone u Ligama petice u formaciji 4-4-2, a svoje mjesto u istoj pronašao je i fudbaler Rome i naš reprezentativac Miralem Pjanić.
Na golu najbolje momčadi sezone iz Liga petice nalazi se Buffon (Juventus), u zadnjem redu suChiellini (Juventus), Thiago (PSG), Alaba (Bayern) i Alves (Barcelona).
Pored Pjanića u srednjem redu se nalaze Gabi (Atletico), Silva (Manchester City), te Di Maria (Real), dok su u napadu Ronaldo (Reala) i Suarez (Liverpool).
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.