Poraz bh. odbojkašica od Bugarske

U sklopu četvrtog kola Balkanskog odbojkaškog prvenstava pionirke BiH zabilježile su poraz. Mlade Bugarske igračice pobijedile su reprezentaciju Bosne i Hercegovine rezultatom 3:2, po setovima 25:27, 19:25, 25:23, 25:21 i 15:10.

Bila je to odlična i uzbudljiva odbojkaška predstava, koja je trajala 124 minuta. Izabranice selektora Slavka Đerića, sjajno su otvorile meč, povele su sa 2:0. ali nisu imali snage meč privesti kraju. Pionirke Bugarske došle su do daha, napravile potpuni preokret u "taj breku" te na kraju slavile sa 3:2 i došle do svoje prve pobjede u Ivanjici.

U ostalim mečevima četvrtog kola pionirke Turske slave su protiv Albanije sa 3:0 /25:5, 25:8, 25:17/, dok je Rumunija bila bolja od domaćina Srbije rezultatom 3:0 po setovima, 25:19, 26:24 i 25:23. nakon sat i 20. minuta igre.

U petom, posljednjem kolu, 26. jula reprezentacija BiH od 17:00 sati igra sa Rumunijom.