Zeničani od 0:2 do 3:2
Pet golova na Bilinom polju

Čelik u derbiju savladao Široki

Velika pobjeda zeničkog Čelika u susretu sa Širokom Brijegom. Derbi meč 20. kola Premijer lige BiH opravdao je očekivanja publike, njih oko 12.000 koji su svjedočili utakmici. Da su gosti tradicionalno neugodni pokazali su za nekoliko uvodnih minuta. Prvo su preko Wagnera poveli sa 1:0, a zatim je Šilić iz slobodnjaka zaledio „Bilino polje“ za 0:2.

Šok i nevjerica vladali su na stadionu, a „voda u ušima“ igračima Čelika trajala je do isteka prvog dijela. U nastavku su domaći krenuli na sve ili ništa ostavljajući dosta prostora u odbrani koji, na njihovu sreću, Širokobriježani nisu znali kazniti i iskoristiti.

Nagovještaj preokreta dogodio se u 60. minutu kada je Šabić pogodio mrežu Vasilja, da bi na 2:2 šesnaest minuta kasnije izjednačio Hadžić. Tri velika boda domaćinu je donio Hasanović u 84. iz velike gužve. Gosti su imali primjedbe nakon primljenog gola, ali je sudija Pekija pokazao na centar, a zbog kraćeg prekida susret je produžio za čak 7 minuta.

Čelik - Široki Brijeg 3:2

0:1 Wagner (2), 0:2 Šilić (6), 1:2 Šabić (60), 2:2 Hadžić (76), Hasanović (84)

ZENICA – Stadion „Bilino polje“. Gledalaca: 12.000. Žuti kartoni: Mašić (Čelik), Jurić, Ronielle, Karoglan, Kožul, Hannih (Široki Brijeg). Crveni karton: Hannih (Široki Brijeg) u 49.
ČELIK: Burić, Lukačević, Hasanović, Jurčević, Hadžić, Šabić, Novaković, Imamović, Pupčević/od 40. Karić/, Morankić/od 50. Smajlović/, Mašić/od 64. Revanira/. Trener: Ivo Ištuk.
ŠIROKI BRIJEG: Vasilj/od 89. Soldo/, Hannih, Barišić, Jurić, Topić, Wagner, Marsiano, Ronielle/od 54. Kožul/, Šilić, Karoglan/od 79. Celson/, Bubalo. Trener: Mario Ćutuk.
Sudija: Duško Pekija (Prijedor).

REZULTATI
Zrinjski - Leotar 2:1, Laktaši - Žepče 2:0, Modriča Maksima - Slavija 1:0, Jedinstvo - Posušje 3:2, Orašje - Velež 6:0, Sarajevo - Travnik 1:0, Sloboda - Željezničar 2:1, Čelik - Široki Brijeg 3:2.

PAROVI 21. KOLA
Zrinjski - Orašje, Željezničar - Laktaši, Slavija - Velež, Široki Brijeg - Sarajevo, Žepče - Jedinstvo, Travnik - Modriča Maxima, Posušje - Čelik, Leotar - Sloboda. Utakmice će se igrati 2. aprila.