BiH zauzela peto mjesto u Reykjaviku
Lucia Kimani je osvojila jedno drugo i jedno treće mjesto

Evropski kup treća liga

M. Maksimović

Reprezentacija BiH je osvojila peto mjesto na Evropskom kupu treće lige koji je održan ovog vikenda u Reykjaviku.Naši atletičari i atletičarke su na kraju sakupile 390 bodova, 100 manje od pobjednika selekcije Izraela.Drugi je bio Kipar sa 469, treća Moldavija sa 440 osvojenih bodova.

Najuspješniji pojedinci prvog dana bili su Kemal Mešić, koji je osvojio 2. mjesto u bacanju kugle s rezultatom 19.25 m i Lucia Kimani, koja je bila drugoplasirana u utrci na 3000 m sa rezultatom 9:37.85.

Za nijansu slabija po plasmanu od njih bila je Biljana Cvijanović, koja je osvojila treće mjesto u utrci na 3000 m stipl, ali je sa rezultatom 10:23.03 za više od 16 sekundi popravila državni rekord u ovoj disciplini. Treće mjesto osvojila je i Selma Zrnić na 800 m sa rezultatom 2:12.07.

Rekordno vrijeme postigla je i Jasna Horozić u utrci na 100 m, koja je najkraću stazu pretrčala za 12.22 sec, ali uz nedozvoljenu brzinu vjetra od 2,8m/sec. Ovim rezultatom članica tuzlanske Slobode zauzela je šesto mjesto.

Drugog dana je Dejan Mileusnić osvojio treće mjesto u bacanju koplja sa hicem iz prve serije 69.71, što je bilo dovoljno za 13 bodova.Gorana Cvijetić je bila druga na 100 metara s preponama uz vrijeme 14.47.Adnan Malkić je bio treći na 110 metara s preponama (14.55), dok je Dušan Babić prošao ciljem kao drugi sa 1:51.15 na 800 metara.Plasman među tri je ostvarila i Biljana Cvijanović sa 4:33.71 na 1500 metara.

Lucia Kimani je nastupila i drugog dana, ovaj put na 5000 metara, a njenih 16:51.15 je bilo dovoljno za treće mjesto.Treća je bila i Selma Zrnić na 800 metara (2:12.07), dok je u posljednjoj utrci ovog takmičenja muška štafeta na 4x400 metara bila treća sa 3:17.16.