Prvenstvo Sjedinjenih Američkih Država
Gay impresionirao: Za 9.75 istrčao 100 metara
Američki sprinter Tyson Gay impresionirao je na prvenstvu SAD-a, istrčavši 100 metara u vremenu 9.75 sekundi, što je vodeći rezultat u svijetu ove godine.
To je ujedno njegova druga najbrža utrka, nakon 2009. kada je istrčao osobni i američki rekord 9.69.
U finalu je Gay bio brži od drugoplasiranog Justina Gatlina, olimpijskog prvaka iz Atene 2004. godine, koji je prošlog mjeseca na mitingu u Rimu porazio olimpijskog prvaka i svjetskog rekordera Jamajčanina Usaina Bolta.
Gatlin je dionicu istrčao u vremenu 9.89 sekundi, dok je treći Charles Silmon ima vrijeme 9.98.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.