Još jedna zvijezda manje

Kenenisa Bekele ostao bez SP-a

Trostruki olimpijski pobjednik i peterostruki svjetski prvak te svjetski rekorder na 5.000 i 10.000 metara, Etiopljanin Kenenisa Bekele neće nastupiti na Svjetskom prvenstvu, koje će se u kolovozu održati u Moskvi, jer nije uspio izboriti mjesto u reprezentaciji.

Bekele je 2008. u Pekingu osvojio naslove olimpijskog pobjednika na 5.000 i  10.000 metara, a jednaki uspjeh ponovio je i godinu potom na SP-u u Berlinu. No, nakon ozljede 2010. više se nije uspio vratiti u vrhunsku formu.

Etiopiju će u Moskvi u utrci na 10.000 metara predstavljati branitelj naslova Ibrahim Jeilan, zatim Dejen Gebremeskel, vlasnik najboljeg ovosezonskog rezultata, te Abera Kuma i Imane Merga.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.