Pezer osvojio sedmo mjesto na EP u Beogradu

Izjednačio lični rekord

Bh. atletičar Mesud Pezer danas je osvojio sedmo mjesto u bacanju kugle na evropskom dvoranskom prvenstvu u Beogradu.

Pezer je u finalu ostvario najbolji rezultat 20.37 metara, čime je izjednačio lični dvoranski rekord koji je ostvario početkom februara u Istanbulu.

Zlatnu medalju osvojio je Poljak Konrad Bukowiecki (21.97), drugo mjesto pripalo je Tomašu Szaneku iz Češke (21.43) a treće Davidu Storlu iz Njemačke (21.30).

Vrijedi istaći da je Pezer u prijepodnevnim kvalifikacijama također zauzeo sedmo mjesto u konkurenciji 23 takmičara, a njegov rezultat je bio 20.13 metara.