Tamgho zlatni, Isinbajeva opet bez medalje

Svjetsko dvoransko prvenstvo

Adnan Beganović

Na Svjetskom dvoranskom prvenstvu u Dohi francuski troskokaš Teddy Tamgho postavio je novi svjetski dvoranski rekord skokom od 17,90 metara.

Francuz je za sedam centimetara poboljšao prijašnji rekord Kubanca Aliecera Urrutie (Sindelfingen, 1997.) i Šveđanina Christiana Olssona (Budimpešta, 2004.).

Najbolja atletičarka svijeta Ruskinja Jelena Isinbajeva ostala je bez medalje u skoku s motkom.  Olimpijska pobjednica i svjetska rekorderka triput je rušila na visini od 4,75 metara, pa je takmičenje  završila na četvrtom mjestu s preskočenih 4,60 metara.

Isinbajevoj je ovo već drugo veliko takmičenje zaredom na kojem nije uspjela osvojiti medalju. U Berlinu lani nije preskočila ni početnu visinu.

Zlato je u motci osvojila Brazilka Fabiana Murer (4,80), ispred Ruskinje Svetlane Feofanove (4,80) i Poljakinje Anne Rogowske (4,70).