
Pobjednik VN Kanade
George Russell napušta Mercedes: Spektakularni transfer na pomolu?
Svijet Formule 1 bruji o potencijalnom transferu Georgea Russella. Britanski vozač, trenutno vozi za Mercedes, ali bi 2026. mogao predvoditi projekt tima iz Silverstonea.
Iako se očekivalo da će produženje ugovora s Mercedesom ić́i glatko, to još uvijek nije ozvaničeno.
Naime, postoje priče da bi Russell mogao prihvatiti ponudu Aston Martina, što bi značilo da Fernando Alonso ili Lance Stroll moraju da oslobode svoje mjesto.
Lance Stroll ima ugovor koji se produžava svake godine, ali s obzirom na to da je njegov otac, Lawrence Stroll, vlasnik tima, teško je zamisliti da će on ostati bez mjesta.
Sa druge strane, sve više se priča o Alonsovom povratku u Alpine, posebno pošto je viđen u toj ekipi nekoliko puta tokom Velike nagrade Kanade.
Ako Alonso odluči da se vrati u svoj stari tim, to bi otvorilo jedno vozačko mjesto u Aston Martinu.
Oglasi
Sa svoje strane, Russell tvrdi da ostaje vjeran Mercedesu.
"Ne, ne pregovaram ni s jednim timom, sve to su glasine", rekao je Russell.
"Moja namjera je da ostanem u Mercedesu. To sam više puta rekao."
"Lojalan sam Mercedesu. Oni su me uveli u Formulu 1, dali su mi priliku da se dokažem i to im neću zaboraviti."
"Razumijem sve priče, ali svako zna da kada vozač nema ugovor, sve opcije su u igri."
Oglasi
"Da Max (Verstappen) nema ugovor, svaki tim u Formuli 1 pokušao bi da ga dovede. To jednostavno pokazuje koliko se sve brzo mijenja."
"Međutim, u mojoj glavi nema dileme — ostajem u Mercedesu."
Njegov šef, Toto Wolff, također vjeruje u Georgea.
"Daje nam sve razloge da sve brzo finalizujemo. Znamo šta George može i svjesni smo njegove uloge u timu", rekao je Wolff.
"Russell je u Mercedesu od samih početaka. Sad predvodi ovaj tim i zna sve njegove prednosti i mane."
Aston Martin, s druge strane, sve više pokazuje ambiciju da postane jedan od vodećih timova u Formuli 1.
Njihov projekt 2026. poklopiće se s velikim izmjenama pravila, a dovođenje vozača poput Russella pokazalo bi da misle ozbiljno.
Da li će sve to ostati na glasinama ili će se pretvoriti u stvarnost, ostaje da se vidi u narednim mjesecima.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.