Kris Meeke pobjednik Meksičkog relija

Britanac ostvario četvrtu pobjedu u karijeri

Britanac Kris Meek, vozač Citroena pobjednik je Meksičkog relija, treće ovosezonske utrke, iako je gotovo prokockao pobjedu kada je izletio sa staze u parkiralište za gledaoce manje od kilometar do kraja utrke

Činilo se da je Meeke pobjednik pošto je prije konačnog testa brzine na makadamu imao 40 sekundi prednosti u odnosu na Sebastiena Ogiera u Fordu, ipak samo 750 metara prije kraja utrke, pogrešnim manevrom je prošao kroz bankinu i završio na parkingu za gledaoce.

Dezorijentisani Meeke uspio je da se vrati na stazu i završi utrku kao prvi, za četvrtu pobjedu u karijeri.

Na kraju je završio 13,8 sekundi brže od drugoplasiranog Ogiera, dok je treće mjesto osvojio Belgijanac Thierry Neuville u Hyundaiju.

Ogier je preuzeo vodstvo u ukupnom poretku sa 66 bodova, Finac Jari-Matti Latvala je drugi sa 58 bodova, dok je na trećem mjestu Estonac Ott Taenak sa 48 bodova. Meek je šesti sa 27 bodova.

Naredna utrka u WRC je na Korzici od 7. do 9. aprila.