Pedrosa zaustavio Rossija
Dani Pedrosa

Dani Pedrosa pobjedio je na sedmom Grand Prixu sezone koji se vozio za Veliku nagradu Katalonije na stazi u Barceloni čime je zaustavio niz Valentina Rossija od tri uzastopne pobjede.

Bilo je to prvi put nakon 1999. godine i Alexa Crivillea da je jedan domaći vozač slavio na ovoj stazi u najjačoj Moto GP klasi. Drugi je ciljem prošao Rossi koji je zadržao sedam poena prednosti nad Pedrosom, dok se postolja dohvatio i aktealni prvak Casey Stoner stigavši na cilj kao trećeplasirani.

U kategoriji 250 kubika slavio je Marco Simoncelli na Gileri (41:01.859) ispred Španaca Bautiste i Barbere, dok je 125 kubika pripalo lideru u ukupnom poretku, Francuzu na Motosportu Mike di Megliou (41:08.708).
Osmi Grand Prix za Veliku nagradu Velike Britanije vozi se 22. juna na stazi u Doningtonu.