VN Mađarske: Vettel najbrži na prvom treningu

Trostruki svjetski prvak u Formuli 1 Nijemac Sebastian Vettel bio je najbrži na prvom treningu za Veliku nagradu Mađarske.

Red Bullov Nijemac je odvozio 19 krugova pri prvom izlasku na stazu. Najbrže vrijeme jednog kruga je minuta i 22.723 sekunde. Nadmašio je svog momčadskog kolegu Marka Webbera za 26 stotinki sekunde.

Na trećoj poziciji završio je Lotusov Finac Kimi Raikkonen, a četvrtoplasirani Ferrarijev Španac Fernando Alonso.

Merdeces je isprobavao novu komponentu Pirellijevih guma, a Nico Rosberg i Lewis Hamilton završili su na osmom, odnosno 13. mjestu.