Irci i velšani dostigli Ruse
Joe Ward je osvojio zlato

Rusi su osvojili samo dvije zlatne medalje

M. Maksimović

U Ankari je završeno 39. seniorsko europsko prvenstvo u boksu.Bokseri iz Rusije su osvojili očekivano najviše medalja, ukupno šest, od čega su dvije zlatne.

Prvo je zlato osvojio Maxim Koptyakov u kategoriji do 75 kilograma pobjedivši domaćeg boksera Adema Kiliccija 18:15. Drugo zlato je iznenađujuće izborio Magomed Omarov u super-teškoj kategoriji.On je u finalu iznenadio aktuelnog olimpijskog i svjetskog prvaka Roberta Cammarellea iz Italije 20:14.

Iznenađenje predstavljaju i sjajni nastupi boksera iz Velsa,Andrewa Selbya i Freda Evansa.
Selby je zlatni do 52 kilograma jer je u finalu bio bolji od Rusa Balakshina 13:10, dok je u velteru (69 kg) fred Evans tukao Mahameda Nurudzinaua 14:9.
Uz Rusiju i Vels, po dvije zlatne medalje su osvojili Irska i Azerbejdžan, dok su Ukrajina, Njemačka i Engleska ostale bez zlatnih medalja, Ukrajinci i Nijemci - čak i bez finala.

-81kg Joe Ward (Irl) - Nikita Ivanov (Rus) 20:12
-91kg Teymur Mammadov (Aze) - Tervel Pulev (Bul) pobjeda Mammadova prekidom u 3.rundi.
+91kg Magomed Omarov (Rus) - Roberto Cammarelle (Ita) 20:14