Tuzlanke ponovo zlatne

EP regija u karateu

Kako se to moglo i očekivati, Ženska ekipa Tuzle u karateu osvojila je zlatnu medalju na 6. evropskom prvenstvu regija u Mariboru.

Ekipa u sastavu Arnela Odžaković, Merima Softić, Una Selman, Lejla Ferhatbegović-Dizdarević i Mirsada Suljkanović u borbi za naslov pobijedila je njemački Bayer sa 2:0.
Naša karate momčad do finala je “nanizala” četiri pobjede. Padali su redom  domaći Maribor sa 2:0, turski Ege i  Zagreb (po 2:1), te još jedan turski tim - Marmara (2:0).
Treba kazati da je Tuzlankama ovo druga titula u ovom takmičenju, uz po jedno drugo i treće mjesto.
Predstavnik BiH u muškoj konkurenciji - ekipa Hercegovine, osvojila je peto mjesto, dok je naša druga ženska ekipa, Bihać, eliminisan već na startu takmičenja.