Dirljiva priča

Abidal: Alves mi je želio donirati tkivo svoje jetre

Ericu Abidalu je u septembru 2011. godine dijagnosticiran tumor jetre zbog čega je bilo potrebno obaviti transplantaciju. 

Saigrač iz Barcelone Dani Alves ponudio je pomoć oboljelom kolegi. Želio mu je donirati tkivo svoje jetre.

''Moj odnos s Alvesom prelazi granice prijateljstva. Dani mi je htio donirati svoju jetru, ali naravno da to nije mogao napraviti jer je profesionalni sportista. Njegova je gesta svejedno bila dirljiva, on je sjajna osoba, puno mi je više od prijatelja'', rekao je Abidal u razgovoru za Radio Catalunyu.

Abidal je u aprilu prošle godine bio podvrgnut transplantaciji jetre, a donor je bio njegov rođak Gerard. Francuski se defanzivac nakon godine dana oporavka vratio fudbalu, a na kraju prošle sezone je napustio Barcelonu i preselio u Monaco.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.