Potpis za rođendan: Adnan Kovačević pronašao novi klub

Ide u drugligaški karavan

Potpis za rođendan: Adnan Kovačević pronašao novi klub

Haris Zilić

Bh. fudbaler i povremeni reprezentativac Bosne i Hercegovine Adnan Kovačević ima novi klub. Defanzivac koji slavi danas 31. rođendan stabio je i novi potpis i mijenja sredinu.

Kovačevića ćemo gledati u drugoj poljskoj ligi ove sezone jer je potpisao za Miedz Legnicu.

Tačnije, Kovačević je potpisao jednogodišnji ugovor nakon razlaza sa ekipom Rakowa.

Legnica je trenutno na petom mjestu nakon osam odigranih kola u poljskoj Dvision 1 i cilj kluba je plasman u elitu naredne sezone.

Kovačević bi u novom klubu mogao debitovati već za vikend kada Legnica gostuje kod Leczne, a taj meč se igra u nedjelju 15. septembra u 17 sati.

U Legnici će Kovačeviću biti i suigrač bivš fudbaler Željezničara Aamar Drinak oji je također ovo ljeto stigao u poljski klub i potpisao ugovor do 2027. godine.

Oglasi

Što se tiče Adnana Kovačevića on je proed Rakowa nosio i dres Ferencvarosa, Korone Kielce i Sarajeva, a karijeru je počeo u Travniku.

Lgenica će dakle za našeg defanzivca biti treći klub u Poljskoj nakon Korone Kielce i Rakowa.

Za reprezentaciju Bosne i Hercegovine Adnan Kovačević je skupio 13 nastupa i u posljednje vrijeme bio je standardan na spisku.

Pomenuti fudbaler je i sedam puta nastupa za mladu U21 reprezentaciju naše zemlje.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi

Najčitanije iz kategorije