
Jedan od najstandardnijih Zmajeva
Jedan dečko šuti i radi u sjeni, a Sergej Barbarez oko njega ima najmanje brige
Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, Sergej Barbarez, sklapa kockice i spisak pred početak kvalifikacija za Mundijal, a oko jednog dečka skoro da nema problema. Njegovo ime je Adrian Leon Barišić.
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u martu mjesecu otvara kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2026. godine.
Zmajevi će 21. marta gostovati u Bukureštu kod Rumunije pred praznim tribinama, dok će tri dana kasnije u Zenici ugostiti Kipar.
Selektor Sergej Barbarez bi uskoro trebao objaviti spisak igrača za ove dvije utakmice, vrlo vjerovatno početkom marta ili krajem februara.
Jasno je da određenih dilema selektor ima s obzirom na to da neki igrači skoro i da ne igraju (Bajraktarević, Tahirović...), no neki mu definitivno nisu razlog za brigu.
Jedan od njih je Adrian Leon Barišić čiji nastupi za Basel prolaze ispod radara javnosti, a ustvari se radi o jednom od najstandardnijih Zmajeva.
Oglasi
Poslije posljednje reprezentativne akcije u kojoj je igrao obje utakmice po 90 minuta, preskočio je samo jednu utakmicu u Baselu.
Nije igrao 30. novembra protiv Lausanne zbog žutih kartona, a preostalih 11 utakmica počeo je od prve minute.
Igrao je 120 minuta u Kupu Švicarske protiv Siona, 77 protiv istog tima u ligi, 85 protiv Servettea, a asve ostale po 90.
Svih 90 minuta igrao je i danas. Njegov Basel remizirao je 1:1 protiv Lausanne u 24. kolu švicarske Super lige.
Kevin je doveo Basel u vodstvo već u trećoj minuti, a gostima su do odlaska na odmor poništena dva gola.
Oglasi
Prvo je Baldeu poništen gol u 30. minuti zbog ofsajda, dok eje Ajdiniju poništen gol u nadoknadi prvog dijela zbog igranja rukom.
Do boda su gosti na kraju došli u 67. minuti kada je Hitz sproveo loptu u vlastitu mrežu.
Basel je tako propustio da preuzme prvu poziciju i s 41 bodom je trenutno na drugom mjestu, bod iza vodećeg Lugana.
U sljedećem kolu Barišić i Basel gostuju kod St. Gallena, dok će Lausanne ugostiti Grasshoppers.
Super liga Švicarske, 24. kolo:
Basel - Lausanne 1:1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.