Aduriz donio pobjedu Athleticu

Primera

U prvom susretu 16. kola španske fudbalske Primera lige Granada i Osasuna podijeli su bodove odigravši 1:1.

Oba gola pala su u posljednjih pet minuta utakmice, nakon što je Osasuna u 78. minuti ostala sa igračem manje zbog isključenja Armenterosa.

Osasuna je povela u 85. minuti golom Sole, ali je sa bijele tačke u posljednjoj minuti susreta poravnao Castro.

Athletic Bilbao očajno je počeo ovu sezonu, ali je baksijski klub u posljednje vrijeme barem za nijansu bolji, a tome u prilog ide i današnja pobjeda rezultatom 1:0 na gostovanju kod Mallorce. Strijelac gola vrijednog tri boda bio je Adrian Aduriz u 11. minuti susreta.