Aidin Mahmutović strijelac u trijumfu Teplica

Gambrinus liga Češke

Fudbaleri Teplica u devetom kolu Gambrinus lige Češke ostvarili su vrijednu pobjedu nad timom Slovačkog rezultatom 4:0.

Domaći igrači od prvog minuta bili su bolji protivnik na terenu, a prednost je pogotkom u osmom minutu donio Vuch. Na 2:0 povosio je Litsingi deset minuta kasnije.

Pola sata prije kraja za 3:0 pobrinuo se Nivaldo, da bi konačan rezultat meča postavio Aidin Mahmutović golom u finišu utakmice. Mahmutović je u igru ušao u 72. minutu, dok je Ljevaković igrao do 87. minuta kada je zamijenjen.

Teplice se nalaze na trećem mjestu na tabeli sa 14 bodova.